Vállalkozói negyed kezdőlap

Szavazás

Twitter

Az ellenállhatatlan webszövegek titkai

Legfrissebb


Cégautó

Címkék: autó, kereskedelem, vállalkozás, válság

2010.03.02 09:31:00 - MTI

Küldés e-mailben Nyomtatás Betuméret növelés Betuméret csökkentés

Tovább zuhant az autópiac

Februárban ötvenhat százalékkal csökkent a Magyarországon forgalomba helyezett személyautók száma az előző év azonos időszakához képest.

Februárban összesen 3043, míg 2010 első két hónapjában 5820 darab személyautót adtak el az értékesítők - közölte a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete (MGE). A kishaszonjárművek piacán az első kéthavi adatok alapján szintén hatvan százalék körül alakult a visszaesés, összesen 1064 darab kishaszonjármű kelt el.
Az év második hónapjában tizenkét százalékkal, százhetvenegy darabra nőtt a nagy haszonjárművek értékesítése, az első kéthavi eredmények alapján azonban húsz százalékos visszaesés tapasztalható a kategóriában a tavalyi adatokhoz képest.

AFP

A motorkerékpárok értékesítésében mindkét vizsgált időszak során ötven százalék körüli volt a visszaesés. Februárban száztíz, január-február során száznyolcvanhárom darab motorkerékpárt helyeztek forgalomba. A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesülete már korábban jelezte, hogy 2010 első hónapjaiban az előző év hasonló időszakához képest kisebb értékesítési darabszámokat vár, a tavalyi év első harmadában jelentős árengedménnyel járó készletcsökkentő akciók miatt. Az egyesület a második félévre várja a forgalomnövekedés megindulását.

A hatályba lépett vevőfinanszírozással kapcsolatos kormányrendelet és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) ajánlása tovább szigorítja a hitelezési feltételeket, ami a gépjármű forgalmazás területén jelentős nehézségeket okoz - olvasható az MGE közleményében.

Mondja el a véleményét Ön is!

Hozzászólások - 0 hozzászólás

Szólj hozzá Te is!

Név:

Kötelező

E-mail:

Kötelező, nem jelenik meg

Hozzászólás:
Milyen nap van ma (pl: hétfő)?

Kérdezze szakértőinket!

Dr. Egerszegi TamásDr. Egerszegi Tamás

Egerszegi Ügyvédi Iroda
ügyvéd, vezető

Lukász Helga, Szombati OrsolyaLukász Helga, Szombati Orsolya

Profonte Management Akadémia
értékesítés, ügyfélkezelés

Balogh-Celebrini TivadarBalogh-Celebrini Tivadar

emtrek Kft.
cégfejlesztési konzulens, coach

Török AntalTörök Antal

iparjogvédelmi igazságügyi szakértő, mediator

Dr. Badacsonyi TamásDr. Badacsonyi Tamás

pályázati szakértő, NLC Tanácsadói Csoport Kft., ügyvezető


Online tanfolyam


Keresés

digibiz.hu
Keleti és nyugati online óriások Szófiában Keleti és nyugati online óriások Szófiában Október 26-27-án rendezték meg a WebIt Expo nevű innovációs kiállítást,...

Hírlevél

Iratkozzon fel heti hírlevelünkre!

Tudta-e Ön?

hogy a cégek leírhatják a tagdíjat költségként,s a tagdíjátvállalások összege havi 57 ezer forintig adó- és járulékmentes?
Torony Torony Hosszú távú hasznosításra bérbe adnak tizenöt világítótornyot Szardínia tengerpartja...

Címketár

vállalkozó (322), kkv (316), agrár (269), magyar (255), fejlesztés (208), adó (205), támogatás (196), pályázat (191), pénz (183), APEH (179)

CÍMKETÁR »