Vállalkozói negyed kezdőlap

Szavazás

Twitter

Lássunk világot!

Belépés

Legfrissebb

Vállalkozói Világ

Címkék: felszámolás, vállalkozás

2010.02.04 08:21:00 - MTI

Küldés e-mailben Nyomtatás Betuméret növelés Betuméret csökkentés

Kevesebb felszámolás volt januárban

Kevesebb céget számoltak fel januárban, de a tönkrement vállalkozások száma így is messze meghaladja a fellendülés éveiben tapasztalt mértéket - derül ki egy céginformációs szolgáltató legfrissebb jelentéséből.

Januárban 1296 cég került felszámolás alá, ami 7,1 százalékkal kevesebb a tavalyi azonos időszakban tapasztaltnál. Csorbai Hajnalka, az Opten stratégiai igazgatója szerint a felszámolások száma magas maradt, a csökkenés pedig akár a kevesebb januári munkanapnak is betudható.
Az Opten szerint az adatokkal kapcsolatban nem lehet végkövetkeztetést levonni, mindenestre a céginformációs szolgáltató arra számít, hogy a válság Magyarországon Európa más országainál tovább tart majd.

MTI
Akár a kevesebb munkanapnak is betudható a csökkenés

Januárban csökkent a végelszámolások száma is. Míg egy évvel ezelőtt 975 cég bezárását határozták el a tulajdonosok az első hónapban, addig idén csak 886-ét. Csorbai Hajnalka szerint itt már inkább egyértelmű, hogy egyszeri jelenségről van szó, hiszen tavaly az utolsó negyedévben lendületesen nőtt a végelszámolások száma.

Szintén mélypontra zuhant a cégalapítási kedv: a cégbíróságok 2756 új társaságot jegyeztek be januárban. Ilyen alacsony számot utoljára 2007 nyarán regisztrált az Opten, az akkori mélypont oka a kormányzat megszorításai, többek közt az adóemelés voltak.

Mondja el a véleményét Ön is!

Hozzászólások - 0 hozzászólás

Szólj hozzá Te is!

Név:

Kötelező

E-mail:

Kötelező, nem jelenik meg

Hozzászólás:
Milyen nap van ma (pl: hétfő)?

Top KH

Kérdezze szakértőinket

Bognár MihályBognár Mihály

Igazgatóság- vezető, K&H Csoport
Pályázati tanácsadó

Matics PálMatics Pál

K&H Csoport
agrárszakértő

Dr. Egerszegi TamásDr. Egerszegi Tamás

Egerszegi Ügyvédi Iroda
ügyvéd, vezető

Kalmár ZoltánKalmár Zoltán

Iroda.hu Kft.
kereskedelmi ingatlanos szakértő,
ügyvezető igazgató

Balogh-Celebrini TivadarBalogh-Celebrini Tivadar

emtrek Kft.
cégfejlesztési konzulens, coach

Török AntalTörök Antal

iparjogvédelmi igazságügyi szakértő, mediator


Online tanfolyam


Lássunk világot!

Keresés

Hírlevél

Iratkozzon fel heti hírlevelünkre!

Tudta-e Ön?

hogy 2004-ben 1172 kkv pályázott internetes megjelenésének támogatására, s közülük 747-en összesen 200,1 millió forintot nyertek?

Címketár

vállalkozó (322), kkv (316), agrár (269), magyar (255), fejlesztés (208), adó (205), támogatás (196), pályázat (191), pénz (183), APEH (179)

CÍMKETÁR »