Vállalkozói negyed kezdőlap

Szavazás

Twitter

Az ellenállhatatlan webszövegek titkai

Legfrissebb


Alapítás - Fejlesztés

Címkék: cégbíróság, cégalapítás, vállalkozás

2009.11.10 07:01:00 - MTI

Küldés e-mailben Nyomtatás Betuméret növelés Betuméret csökkentés

Egyéni cég - percek alatt

A jövő év első napjától elektronikusan lehet egyéni vállalkozást nyitni. A cégjegyzékbe bármelyik egyéni vállalkozás bejegyeztethető, annak megjelölésével, hogy az így létrejövő egyéni cég felelőssége korlátlan vagy korlátozott lesz. Az erről szóló törvényt hétfőn fogadta el a parlament.

A képviselők 198 igen, 160 nem szavazattal, egy tartózkodás mellett fogadták el a jogszabályt. Az egyéni vállalkozások jelenleg engedélykötelesek, jövőre viszont csak indításukat szükséges elektronikusan bejelenteni, a kormány által kijelölt hatósághoz küldve. A bejelentés a leendő egyéni vállalkozó személyi adatai, székhelye mellett fő- és egyéb tevékenységét tartalmazza. A hatóság automatikusan megkéri az adó- és a KSH számot, majd az egész anyagot a nyilvántartó szervhez továbbítja. Utóbbi a nyilvántartásba vétel után visszajelez a kérelmezőnek, aki ekkor kezdheti meg tevékenységét. A folyamat néhány percet vesz igénybe és illetékmentes. A hatósági engedélyhez kötött tevékenység azonban csak az engedély beszerzése után kezdhető meg.

MTI
A vállalkozó nyilvántartásba vételt követően kezdheti meg munkáját

Az egyéni vállalkozó teljes vagyonával - korlátlanul - felel tevékenységéért. Vállalkozói igazolványt csak külön kérésre kap, az a tevékenység gyakorlásához nem szükséges.

Az egyéni vállalkozó kérheti, hogy a cégbíróság jegyezze be őt a cégjegyzékbe, ekkor egyéni céggé alakul át. A bejegyzéshez alapító okirat kell, amihez ügyvéd vagy közjegyző ellenjegyzése szükséges. Az egyéni cégnek jogi személyisége sincs. Ez azért fontos, mert a létező cégformák közül csak a jogi személyiséggel rendelkezők - ilyen a kft. és az rt. - felelőssége korlátozott. A többiek korlátlanul - tulajdonosaik vagyonával is - felelnek tartozásaikért. Ezzel szemben az egyéni cég alapítója választhat a korlátlan és a korlátolt felelősség között.

Az egyéni céget a cégbíróság harminc napon belül jegyzi be a cégjegyzékbe. Ha a jegyzett tőke kétszázezer forint alatti, az csak készpénz lehet, amit előre be kell fizetni. A kétszázezer forint feletti jegyzett tőke apportból is állhat. Az egyéni cég gazdasági társasággá is átalakulhat.

Mondja el a véleményét Ön is!

Hozzászólások - 0 hozzászólás

Szólj hozzá Te is!

Név:

Kötelező

E-mail:

Kötelező, nem jelenik meg

Hozzászólás:
Milyen nap van ma (pl: hétfő)?

Kérdezze szakértőinket!

Dr. Egerszegi TamásDr. Egerszegi Tamás

Egerszegi Ügyvédi Iroda
ügyvéd, vezető

Lukász Helga, Szombati OrsolyaLukász Helga, Szombati Orsolya

Profonte Management Akadémia
értékesítés, ügyfélkezelés

Balogh-Celebrini TivadarBalogh-Celebrini Tivadar

emtrek Kft.
cégfejlesztési konzulens, coach

Török AntalTörök Antal

iparjogvédelmi igazságügyi szakértő, mediator

Dr. Badacsonyi TamásDr. Badacsonyi Tamás

pályázati szakértő, NLC Tanácsadói Csoport Kft., ügyvezető



Online tanfolyam


Keresés

digibiz.hu
Keleti és nyugati online óriások Szófiában Keleti és nyugati online óriások Szófiában Október 26-27-án rendezték meg a WebIt Expo nevű innovációs kiállítást,...

Hírlevél

Iratkozzon fel heti hírlevelünkre!

Tudta-e Ön?

hogy a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara szeretné elérni, hogy a Széchenyi-kártya rendszeréhez hasonlóan a beruházásokra is vehessenek fel kedvezményes hitelt a vállalkozások?
Aszad Aszad Bassár el-Aszad szíriai elnök és kiterjedt rokonsága egyes források szerint 40 milliárdos...

Címketár

vállalkozó (322), kkv (316), agrár (269), magyar (255), fejlesztés (208), adó (205), támogatás (196), pályázat (191), pénz (183), APEH (179)

CÍMKETÁR »