Vállalkozói negyed kezdőlap

Szavazás

Twitter

Az ellenállhatatlan webszövegek titkai

Legfrissebb


Vállalkozói Világ

Címkék: piszke, papírgyár, árverés, felszámolás

2009.09.24 11:41:00 - KEMMA

Küldés e-mailben Nyomtatás Betuméret növelés Betuméret csökkentés

Kalapács alatt a piszkei papírgyár

Harmadszor hirdetett pályázatot a Piszke Papír Zrt. vagyonelemeinek eladására az ÁFI Felszámoló és Vagonkezelő Zrt. Az eddigi pályázatokat többek között hitelezői kifogások miatt nyilvánították eredménytelennek.

A harmadik, legújabb pályázatot bírósági végzés alapján írták ki - mondta Ecsédi András felszámoló biztos. Változatlanul tíz tételt, ingatlanokat - külső telephelyeket, raktárakat, üdülőépületet - és üzletrészeket hirdetnek, több mint félmilliárd forint irányáron. A benyújtási határidő október ötödike, az esetleges ártárgyalásra, a döntés kihirdetésére október kilencedikén kerül sor.
A papírgyár összes vagyonának értékbecslésén  még dolgoznak, a teljes gyár eladására vonatkozó pályázatot várhatóan októberben írják ki. Úgy szeretnék értékesíteni az üzemet, hogy abban újraindíthassák termelést. Néhány érdeklődő már megtekintette a piszkei létesítményt, de megnevezésüket a felszámoló egyelőre korainak tartja.

MTI
Várhatóan októberben írják ki a teljes gyár eladására vonatkozó pályázatot


A görög Zeritis-csoport által üzemeltetett piszkei gyár felszámolása ez év márciusában kezdődött meg, miután a cég jelentős tartozása, valamint az elmaradt karbantartások és felújítások nagy összegű költségei miatt a felszámoló nem látott esélyt a tavaly decemberben leállított termelés újraindítására. A hitelezők a felszámolás alá került cégtől tízmilliárd forintot követelnek.

Az elbocsátott négyszázharminc dolgozó elmaradt munkabérét, valamint a végkielégítéseket eddig csak részben tudták kifizetni a bérgarancia-alapból, illetve a bevételekből. A többire csak a gyár eladása és a biztosítékkal rendelkező hitelezők kifizetése után lehetséges.

Mondja el a véleményét Ön is!

Hozzászólások - 0 hozzászólás

Szólj hozzá Te is!

Név:

Kötelező

E-mail:

Kötelező, nem jelenik meg

Hozzászólás:
Milyen nap van ma (pl: hétfő)?

Kérdezze szakértőinket!

Dr. Egerszegi TamásDr. Egerszegi Tamás

Egerszegi Ügyvédi Iroda
ügyvéd, vezető

Lukász Helga, Szombati OrsolyaLukász Helga, Szombati Orsolya

Profonte Management Akadémia
értékesítés, ügyfélkezelés

Balogh-Celebrini TivadarBalogh-Celebrini Tivadar

emtrek Kft.
cégfejlesztési konzulens, coach

Török AntalTörök Antal

iparjogvédelmi igazságügyi szakértő, mediator

Dr. Badacsonyi TamásDr. Badacsonyi Tamás

pályázati szakértő, NLC Tanácsadói Csoport Kft., ügyvezető


Online tanfolyam


Keresés

digibiz.hu
Keleti és nyugati online óriások Szófiában Keleti és nyugati online óriások Szófiában Október 26-27-án rendezték meg a WebIt Expo nevű innovációs kiállítást,...

Hírlevél

Iratkozzon fel heti hírlevelünkre!

Tudta-e Ön?

hogy a száz százalékig magyar tulajdonú, 10-20 főt foglalkoztató cégek egyáltalán nem élnek a béren kívüli juttatások lehetőségével?
Torony Torony Hosszú távú hasznosításra bérbe adnak tizenöt világítótornyot Szardínia tengerpartja...

Címketár

vállalkozó (322), kkv (316), agrár (269), magyar (255), fejlesztés (208), adó (205), támogatás (196), pályázat (191), pénz (183), APEH (179)

CÍMKETÁR »