Vállalkozói negyed kezdőlap

Szavazás

Twitter

Az ellenállhatatlan webszövegek titkai

Legfrissebb


Vállalkozói Világ

Címkék: gyár, vállalkozás, Salgótarján, alkalmazott

2009.09.23 07:51:00 - MTI

Küldés e-mailben Nyomtatás Betuméret növelés Betuméret csökkentés

Bérbe adnák a salgótarjáni öblösüveggyárat

Sikeres tárgyalás esetén bérbe adnák a felszámolás alatt álló salgótarjáni öblösüveggyárat. Egy céggel már folynak az egyeztetések - közölte Balázs Miklós felszámoló kedden.

MTIA felszámolás alatti működtetés finanszírozása szükséges lenne, mert a legkritikusabb kérdés, a gyár gázellátása még nem oldódott meg. A mostanában R-Glass Hungary Kft. néven működő, nagy múltú öblösüveggyár bérbeadását már korábban tervezték szlovák tulajdonosai, és előkészítő tárgyalásokat is folytattak erről, megegyezés azonban a felszámolási eljárás elindításáig nem született.

Július elsején az EMFESZ Kft. a gyár tartozásai miatt megszüntette a szerződést és a gázellátást. Az R-Glass július negyedikétől a Fővárosi Gázművek Zrt.-vel kötött szerződést, az új szolgáltató az előre fizetés mellett óvadékot is kért. Mivel a gyár az óvadékot nem tette le, és a számláknak is csak egy részét tudta kifizetni, a Fővárosi Gázművek hétfőn kikötötte a gázt.

A felszámoló közölte: kifejezte szándékát új szerződés megkötésére, de a szolgáltató tartja magát a korábbi feltételekhez. Balázs Miklós kiemelte: fontos lenne finanszírozót találni, mert gáz nélkül nincs termelés az öblösüveggyárban. Hétfőn olajtüzelésre állították át a kemencét, hogy  ne következzen be jóvátehetetlen károsodás, de ez csak átmeneti megoldás.

Az R-Glass Hungary Kft. kétszázhetvenhét dolgozót foglalkoztat, az egyik legrégebbi salgótarjáni gyár, elődjét 1893-ban alapították. 2005-től már átélt egy felszámolási eljárást, 2006 októberében négy sikertelen pályázat után vásárolta meg a hárommillió forint törzstőkéjű losonci R-Glass Hungary Kft. A hitelezői követelés akkor 3,7 milliárd forintnál is több volt, a felszámolás megkezdésekor hatszázötvenen dolgoztak a gyárban. A szlovák tulajdonosok ötszáznegyven embert vettek át munkajogi jogutódlással.



Mondja el a véleményét Ön is!

Hozzászólások - 0 hozzászólás

Szólj hozzá Te is!

Név:

Kötelező

E-mail:

Kötelező, nem jelenik meg

Hozzászólás:
Milyen nap van ma (pl: hétfő)?

Kérdezze szakértőinket!

Dr. Egerszegi TamásDr. Egerszegi Tamás

Egerszegi Ügyvédi Iroda
ügyvéd, vezető

Lukász Helga, Szombati OrsolyaLukász Helga, Szombati Orsolya

Profonte Management Akadémia
értékesítés, ügyfélkezelés

Balogh-Celebrini TivadarBalogh-Celebrini Tivadar

emtrek Kft.
cégfejlesztési konzulens, coach

Török AntalTörök Antal

iparjogvédelmi igazságügyi szakértő, mediator

Dr. Badacsonyi TamásDr. Badacsonyi Tamás

pályázati szakértő, NLC Tanácsadói Csoport Kft., ügyvezető



Online tanfolyam


Keresés

digibiz.hu
Keleti és nyugati online óriások Szófiában Keleti és nyugati online óriások Szófiában Október 26-27-án rendezték meg a WebIt Expo nevű innovációs kiállítást,...

Hírlevél

Iratkozzon fel heti hírlevelünkre!

Tudta-e Ön?

hogy a mikro- és családi vállalkozások behajtandó kintlevősége 240 milliárd forintot tett ki 2006 nyarán?
Van Gogh Van Gogh 10,1 millió fontos áron adtak túl a néhai Elizabeth Taylor hagyatékából kalapács alá került...

Címketár

vállalkozó (322), kkv (316), agrár (269), magyar (255), fejlesztés (208), adó (205), támogatás (196), pályázat (191), pénz (183), APEH (179)

CÍMKETÁR »