Vállalkozói negyed kezdőlap

Szavazás

Twitter

Az ellenállhatatlan webszövegek titkai

Legfrissebb


Vállalkozói Világ

Címkék: VPOP, ellenőrzés, APEH, csalás, vállalkozó, vállalkozás

2009.07.03 06:01:00 - MTI

Küldés e-mailben Nyomtatás Betuméret növelés Betuméret csökkentés

Cégtemető Iregszemcsén - nyomoznak a fináncok

Tartozásokkal rendelkező cégek "eltüntetésével" foglalkozó csoport ügyében nyomoz a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP). A társaság egyik tagja, egy iregszemcsei férfi 485 cégben tulajdonos, és 237 cég van lakcímére bejegyezve.

A "cégtemetőre" csütörtökön a követeléskezeléssel foglakozó Direktinfo Kft. kommunikációs ügynöksége hívta fel a figyelmet, bár az APEH 2008 decemberében - a helyszín és a szereplők megnevezése nélkül - már ismertette az esetet honlapján.
Csatlós Csilla, a kft. vezetője egy olyan esetről számolt be, amelyben egy tartozásokat felhalmozó cég megkifogásolta a követelést, perbe kényszerítette hitelezőjét, majd a bírósági eljárás során időt nyert arra, hogy eladja cégét. Az új tulajdonost a hatóság már nem tudta elérni, az értesítés ilyenkor "nem kereste" jelzéssel kerül vissza a feladóhoz, az ügyfél pedig búcsút mondhat a pénzének - vázolta az eljárást a követeleléskezelő szakember.

A szóban forgó céget az irgeszemcsei Molnár Szabolcs vásárolta meg. A Direktinfo a nyilvános cégadatokban utánanézett: a férfihez összesen 485 vállalkozás köthető, ezek közül 157-et saját néven, 84-et a tulajdonában lévő Mo-Sza Kft.-n keresztül szerzett meg, 244 cég tulajdonában további tíz vállalkozóval osztozik. Az is a cégadatokból derült ki, hogy Molnár lakhelyén összesen 237 vállalkozás van bejegyezve.

Csatlós Csilla szerint mindegyik cég ellen folyik eljárás, de közülük "csak" 134 áll felszámolás és végelszámolás alatt, a többi "szabadon garázdálkodhat". Az MTI tudósítója csütörtökön megkereste Molnár Szabolcsot lakóhelyén, ahol édesanyja és élettársa tartózkodott. Azt mondták, nem ismerik a fiatalember tartózkodási helyét, akiről a kétezer-nyolcszáz lakosú községben úgy tudják, korábban diszkók szervezésével foglalkozott. Hozzátartozói által megadott telefonszámon üzlettársa jelentkezett, aki közölte: Molnár éppen tárgyaláson van, a cégekkel kapcsolatban pedig nem kívánnak nyilatkozni.

MTI
Az APEH tett feljelentést a VPOP-nál

A "cégtemető" ügyében az APEH és a felszámolásokkal foglalkozó TM-Line Zrt. tett feljelentést a VPOP-nál; a nyomozás tényét Bús Szilvia, a parancsnokság dél-dunántúli nyomozóirodájának szóvivője is megerősítette, részleteket azonban nem közölt.

Horváth Szilárd, a TM-Line felszámoló biztosa elmondta: az elmúlt három-négy hónapban tíz felszámolási eljárás közben derült ki, hogy az ügyvezető személye, és a cégeket képviselő ügyvéd is megegyezik; az ügyvéd ellen a kamaránál tettek panaszt.

Marton Ferenc, az APEH Dél-dunántúli Regionális Igazgatóságának szóvivője arról számolt be, hogy a hatóság adócsalás miatt a VPOP-nál, gazdasági adatszolgáltatási kötelezettség elmulasztása miatt pedig a rendőrségen tett feljelentést. Az eddig feljelentett vállalkozásoknak háromszázkilencvenkétmillió forint köztartozásuk van, a cégek törlését is kezdeményezték. Felszámolási eljárást azért nem kezdeményeznek, mert "üres" cégekről van szó - jegyezte meg a szóvivő.

Csullag Józsefné, a Tolna Megyei Bíróság szóvivője az eset kapcsán közölte: a megyei cégbíróság már korábban észlelte, hogy nagy számban érkeztek székhely-áthelyezési kérelmek Iregszemcsére és a szintén Tolna megyei Nagydorogra, valamint az is feltűnt, hogy az eljáró ügyvéd ugyanaz a személy, illetve a tulajdonosi kör szinte azonos. Miután a szóban forgó vállalkozásokkal szemben több felszámolási és cégtörvényességi eljárás is indult, csődbűntett és más bűncselekmények gyanúját jelezték az ügyészségnek és az APEH-nek. Emellett jogszabály-módosításra tettek javaslatot az Országos Igazságszolgáltatási Tanács hivatalvezetője útján, aki azt továbbította a szaktárcának - közölte a szóvivő. A javaslat tartalmáról azt mondta: a több milliós adó- és járuléktartozásokra tekintettel indokolt lenne elidegenítési és terhelési tilalmat bejegyezni a cégjegyzékbe, amellyel az eladósodott cégek adás-vételét lehetne meggátolni.

Az eset kapcsán szakértők egybehangzóan a cégellenőrzés szigorítása mellett érveltek. Somogyi Ferenc, a TM-Line vezérigazgatója szerint az adás-vétel napján mérlegbeszámolót kellene készíteni, és a cégbíróságon leadni, amiből kiderül, hogy az ügylet valós tranzakció, vagy menekülés a követelések elől. Horváth Szilárd szerint a hasonló esetek megelőzéséhez büntetőjogi szigorításra is szükség lenne.

Mondja el a véleményét Ön is!

Hozzászólások - 0 hozzászólás

Szólj hozzá Te is!

Név:

Kötelező

E-mail:

Kötelező, nem jelenik meg

Hozzászólás:
Milyen nap van ma (pl: hétfő)?

Kérdezze szakértőinket!

Dr. Egerszegi TamásDr. Egerszegi Tamás

Egerszegi Ügyvédi Iroda
ügyvéd, vezető

Lukász Helga, Szombati OrsolyaLukász Helga, Szombati Orsolya

Profonte Management Akadémia
értékesítés, ügyfélkezelés

Balogh-Celebrini TivadarBalogh-Celebrini Tivadar

emtrek Kft.
cégfejlesztési konzulens, coach

Török AntalTörök Antal

iparjogvédelmi igazságügyi szakértő, mediator

Dr. Badacsonyi TamásDr. Badacsonyi Tamás

pályázati szakértő, NLC Tanácsadói Csoport Kft., ügyvezető


Online tanfolyam


Keresés

digibiz.hu
Keleti és nyugati online óriások Szófiában Keleti és nyugati online óriások Szófiában Október 26-27-án rendezték meg a WebIt Expo nevű innovációs kiállítást,...

Hírlevél

Iratkozzon fel heti hírlevelünkre!

Tudta-e Ön?

hogy az Európai Bizottság hatmillió eurót különített el olyan tervezetek támogatására, amelyek a 25 EU-tagország és szomszédjaik kis- és középvállalatainak egymásra találását, illetve partnerkeresését szolgálják?
Torony Torony Hosszú távú hasznosításra bérbe adnak tizenöt világítótornyot Szardínia tengerpartja...

Címketár

vállalkozó (322), kkv (316), agrár (269), magyar (255), fejlesztés (208), adó (205), támogatás (196), pályázat (191), pénz (183), APEH (179)

CÍMKETÁR »