Vállalkozói negyed kezdőlap

Szavazás

Twitter

Az ellenállhatatlan webszövegek titkai

Legfrissebb


Vállalkozói Világ

Címkék: adó, változás, kormány

2008.10.07 12:31:00 -

Küldés e-mailben Nyomtatás Betuméret növelés Betuméret csökkentés

Korlátoznák a készpénzforgalmat

Jövő év elejétől, néhány kivétellel a vállalkozások csak számlán keresztül fizethetnének ki kétszázötvenezer forintnál nagyobb összeget. Ha az adóhatóság e limit feletti, készpénzes ügyletek nyomára bukkan, a túllépés ötödének megfelelő mulasztási bírságot róhat ki. Legalábbis erre számíthatunk, ha az Országgyűlés megszavazza az adómódosítást.

Bár a javaslat szerint a szabályozás kizárólag azokat érinti, akiket már a korábbi jogszabályok is bankszámlanyitásra köteleztek, az erről szóló, 227/2006-os kormányrendelet alapján valójában idetartozik valamennyi belföldi jogi személy, a jogi személyiséggel nem rendelkező gazdasági társaságok, az áfás magánszemélyek, sőt, még az egyéni vállalkozók nagy része is.

A kiskapukat azzal kívánja bezárni a kabinet, hogy az egyazon ügylet részét képező kifizetéseket - a tervezett szabályozás szerint - egybe kell számítani, folyamatos teljesítés esetén pedig minimum egy hónapra kell összeszámítani a kifizetéseket. A szigor abban is megmutatkozik, hogy az adóhivatal az áru vagy a szolgáltatás értékének a húsz százalékáig mulasztási bírságot szabhat ki azokra a vevőkre is, akik eleve nem rendelkeznek számlával, holott az kötelező lenne számukra.

A kormány korlátozná a vállalkozások kasszájában maradó készpénzállományt

Ezek a rendelkezések igen hatékony eszközzé válhatnak az adóhatóság kezében a feketegazdaság visszaszorításában - vélik szakemberek. Igaz, a kétszázötvenezer forintos limit első ránézésre kissé alacsonynak tűnhet, ám a nyár végi, kormányzati tervekben még százezer forintos kifizetési határ szerepelt.

A kormány korlátozná a vállalkozások kasszájában maradó készpénzállományt is. A 2006-os szigorítások közül az Alkotmánybíróság már tavaly hatályon kívül helyezte a házipénztáradóról szóló passzusokat, a kabinet ezért most a napi készpénz-záróállomány maximumát határozná meg. Ennek havi átlaga a tervek szerint nem lehetne nagyobb az előző üzleti év összes bevételének 1,2 százalékánál, vagy félmillió forintnál. A vállalkozásoknak ma is rögzíteniük kell a napi készpénz-záróállomány mértékét, a jövőben azonban havonta oda kellene figyelni az újonnan bevezetendő limitre is.

A készpénzforgalom korlátozásához tartozik, hogy minimálbérnél magasabb összegű fizetéseket szintén csak bankszámlán keresztül lehetne teljesíteni és csak akkor, ha a munkavállaló lakóhelye vagy szokásos tartózkodási helye szerepel a bankjegykiadó automatával rendelkező települések között.

Forrás: VGo

Mondja el a véleményét Ön is!

Hozzászólások - 0 hozzászólás

Szólj hozzá Te is!

Név:

Kötelező

E-mail:

Kötelező, nem jelenik meg

Hozzászólás:
Milyen nap van ma (pl: hétfő)?

Kérdezze szakértőinket!

Dr. Egerszegi TamásDr. Egerszegi Tamás

Egerszegi Ügyvédi Iroda
ügyvéd, vezető

Lukász Helga, Szombati OrsolyaLukász Helga, Szombati Orsolya

Profonte Management Akadémia
értékesítés, ügyfélkezelés

Balogh-Celebrini TivadarBalogh-Celebrini Tivadar

emtrek Kft.
cégfejlesztési konzulens, coach

Török AntalTörök Antal

iparjogvédelmi igazságügyi szakértő, mediator

Dr. Badacsonyi TamásDr. Badacsonyi Tamás

pályázati szakértő, NLC Tanácsadói Csoport Kft., ügyvezető


Online tanfolyam


Keresés

digibiz.hu
Keleti és nyugati online óriások Szófiában Keleti és nyugati online óriások Szófiában Október 26-27-án rendezték meg a WebIt Expo nevű innovációs kiállítást,...

Hírlevél

Iratkozzon fel heti hírlevelünkre!

Tudta-e Ön?

hogy megalakult a Magyar Spin-off Vállalkozások Szövetsége, mely a magyar kutatókat ösztönzi cégalapításra?
Forbes Forbes Jennifer Lopez vezeti a Forbes magazin idei celeblistáját, letaszítva a trónról Lady Gagát.

Címketár

vállalkozó (322), kkv (316), agrár (269), magyar (255), fejlesztés (208), adó (205), támogatás (196), pályázat (191), pénz (183), APEH (179)

CÍMKETÁR »