SzavazásBelépésLegfrissebb
|
Vállalkozói VilágA reformok gyorsítását követelik a vállalkozókGazdasági reformok felgyorsítására szólították fel a cseh kormányt az ipari vállalkozók. Követeléseiket petícióban fogalmazták meg, amit kedden ismertetett a Hospodárské Noviny gazdasági és politikai napilap. A kormánynak sürgősen el kell távolítania minden akadályt, amely gátolja a cseh gazdaság gyorsabb fejlődését - olvasható Az ipar stratégiai szükségletei 2008-2011 elnevezésű dokumentumban. Az ipari vállalkozók követelik, hogy a kormány sürgősen tűzze ki az euró bevezetésének pontos dátumát, nagyobb mértékben támogassa a tudományt és a kutatást, egyszerűsítse az adórendszert, jobban ösztönözze az embereket a munkára és dolgozzon ki egy jól átlátható, országos energetikai koncepciót is.
Mirek Topolánek miniszterelnök szerint a jobbközép kormány már számos intézkedést foganatosított, míg másokat most készít elő. A kormányfő megjegyezte: a petíció valószínűleg még 2006-ban készült, amikor a szociáldemokraták vezette kormány nem tett semmit ezen a téren. "A kifogásokkal egyetértek. Azt azonban nem értem, hogy ezek miért a mostani kormányt célozzák meg. Ez a kormány több intézkedést már megvalósított, másokat pedig most készít elő" - mondta a lapnak Topolánek. "A kormány erről (a reformokról) ugyan sokat beszél, de csak lassan valósítja meg őket" - nyilatkozta a lapnak Martin Jahn, az Ipari és Kereskedelmi Szövetség alelnöke, a Skoda autógyár igazgatósági tagja. Leszögezte: a reformok első szakasza jó irányba tett lépés, ám messze elmarad a szükségletektől. A Hospodárské Noviny szerint a petíció újdonsága, hogy a vállalkozók nagy hangsúlyt fektettek az oktatásügy és a tudományos kutatás reformjára. A petíció szerint az egyetemi és az akadémiai kutatás el van szakadva a valóságtól. A kormány csak finanszíroz, ám nem követeli meg az eredményességet. A művelődés és az újítás szerepel a kormányfő által meghatározott öt legfőbb cél között is. A kormány eddig adós az egyetemek és a tudomány reformjával - állítják a petíció aláírói. Vita van a felek között az euró bevezetésének a dátumáról is. A kormány nem tűzött ki konkrét időpontot, pedig a vállalkozók szerint erre szükség van. "Az euró bevezetésének a dátumát legalább három évvel korábban, pontosan meg kell határozni" - áll a petícióban. Egy közelmúltban készült felmérés szerint a közepes és nagyobb cseh cégek 71 százaléka szeretné 2011-ig bevezetni az eurót. Kis cégek esetén ez az arány nyolcvan százalék. A cseh cégek 24 százaléka inkább később térne át az euróra, öt százalék pedig ellenzi bevezetését. (MTI)
|
Kérdezze szakértőinket!Online Marketing Akadémia Egerszegi Ügyvédi Iroda
Profonte Management Akadémia Iroda.hu Kft.
emtrek Kft. iparjogvédelmi igazságügyi szakértő, mediator pályázati szakértő, NLC Tanácsadói Csoport Kft., ügyvezető Online tanfolyam
Keresés
A hét top felvásárlásai
A hét nem éppen kis meglepetéseket hozott a felvásárlások terén. A Cisco-ról az a hír...
HírlevélTudta-e Ön?
hogy a hazai kkv-k közötti e-kapcsolat fejlesztésének pályázati támogatására 2,5 milliárd forintot szánnak 2005-ben?
Címketárvállalkozó (322), kkv (316), agrár (269), magyar (255), fejlesztés (208), adó (205), támogatás (196), pályázat (191), pénz (183), APEH (179) |




Gombos Zsolt, Fehér Márton
Dr. Egerszegi Tamás
Lukász Helga, Szombati Orsolya
Kalmár Zoltán
Balogh-Celebrini Tivadar
Török Antal
Dr. Badacsonyi Tamás

