SzavazásLegfrissebb
|
Vállalkozói VilágSzeméttárlat céges termékekbőlNyolcvan cég újrahasznosított hulladékból készült termékei tekinthetőek meg az Országgyűlés Képviselői Irodaházának aulájában. Tárgyak mellett a jelentősebb hazai hulladék-feldolgozók- és hasznosítók is képviseltetik magukat a "Hulladékból termék" című kiállításon Budapesten. A tárlatot Katona Kálmán, az Országgyűlés Környezetvédelmi bizottságának elnöke nyitotta meg. A kiállítás a hulladékok újrahasznosításának fontosságára hívja fel a figyelmet, és elsősorban a lakosság, főként a közép- és általános iskolások tájékoztatását szolgálja - hangsúlyozta Katona. Hozzátette: szeretnék eloszlatni azt a tévhitet, miszerint a szelektíven gyűjtött hulladékokat összeöntik.
A kiállítás díszlete újrahasznosított kartonpapírból készült. Fontos szerepet kaptak a műanyag hulladékból készült termékek, ugyanis a legtöbb hasznosító cég ebben az iparágban tevékenykedik. Bemutatták mi készülhet az újrahasznosított alumínium italos dobozból, az elektronikai, illetve az energetikai céllal hasznosítható hulladékokból. Katona szerint az utóbbi években rohamosan nőtt szelektíven gyűjtött hulladék mennyisége, tavaly 45 ezer tonna szétválogatott hulladék gyűlt össze a 4.500 gyűjtőszigeten. A környezetvédelmi bizottság elnöke reményét fejezte ki, hogy a jövőben a lakosság körében elterjed a komposztálás, így a zöldhulladék aránya csökken a települési szilárd hulladékban. Az ÖKO-Pack Csomagolási Hulladék Hasznosítást Koordináló Kht. és a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége által létrehozott kiállítás-sorozat első állomása tavaly márciusban volt Budapesten, azóta tizenhat városunkban közel negyvenezren látták. (MTI)
|
Kérdezze szakértőinket!Online Marketing Akadémia Egerszegi Ügyvédi Iroda
Profonte Management Akadémia emtrek Kft. iparjogvédelmi igazságügyi szakértő, mediator pályázati szakértő, NLC Tanácsadói Csoport Kft., ügyvezető Online tanfolyam
Keresés
Keleti és nyugati online óriások Szófiában
Október 26-27-án rendezték meg a WebIt Expo nevű innovációs kiállítást,...
HírlevélTudta-e Ön?
hogy ötfősnél nagyobb kiscégek körében négyből három kapcsolódik a világhálóhoz. A nagyvállalatok körében száz-, a közepeseknél pedig 97 százalékos az internet elterjedtsége?
Van Gogh
10,1 millió fontos áron adtak túl a néhai Elizabeth Taylor hagyatékából kalapács alá került...
Címketárvállalkozó (322), kkv (316), agrár (269), magyar (255), fejlesztés (208), adó (205), támogatás (196), pályázat (191), pénz (183), APEH (179) |


Gombos Zsolt, Fehér Márton
Dr. Egerszegi Tamás
Lukász Helga, Szombati Orsolya
Balogh-Celebrini Tivadar
Török Antal
Dr. Badacsonyi Tamás

